Omówienie odcinków Flash S06 E07,08

0
117

Jako że historia tych dwóch odcinków jest jedna i autorzy podzielili to na dwie części, stwierdziłem, że napiszę jedno omówienie całej historii.

Na początku widzimy dokończenie walki pomiędzy Ramseyem a Ralph’em, którzy lądują w jednym z ulicznych zaułków. Po krótkiej wymianie ognia Bloodwork strzela do mężczyzny czymś na wzór noży zrobionymi z własnej krwi. Jako że moce Ramseya są na poziomie komórkowym tak jak Ralpha mógł on przebić jego skórę. Rannego Ralpha zabiera Frost. W S.T.A.R. Labs Cisco, Barry i Frost próbują ocalić Ralpha, lecz nic nie mogą zrobić. Przytłoczona Frost postanawia oddać kontrolę Caitlin, by ta go uratowała. Nasza pani doktor mówi, żeby Barry przekazał trochę swojej krwi, co przyspieszy jego leczenie.

Jak się jednak okazuje, naraził on tym samym siebie, wpuszczając do swojego organizmu mikroskopijną cząstkę Ramsey’a, która powoli zaraża całe ciało, jak i umysł Barry’ego. By pomóc Flash’owi zjawia się samo Speed Force, które pod postacią Nory Allen próbuje pomóc Flashowi w walce z chorobą. Rozpoczyna się walka pomiędzy Bloodwork’iem a Speed Force o Barry’ego. Ramsey pokazuje mu, że może go, jak i całą jego rodzinę uratować, jeśli speedster przestanie się bronić i podda się chorobie. Ostatecznie jednak bohater przystaje na propozycje i zmienia się w Negative Flash.

Ramsey zaczyna realizować swój plan przemienienia całego świata w sobie podobnych. Przy pomocy Barry’ego jest on w stanie zarazić całe miasto w kilka chwil. Cisco pomimo przejęcia najważniejszego bohatera Central City na stronę zła, nie zamierza się poddawać i konstruuje broń zdolną wyleczyć osoby spod wpływu Bloodwork’a, jak i uzdrowić jego samego. Plan okazuje się nieskuteczny, bo atak na Ramsey’a zatrzymuje przemieniony Flash. Ostatnią fazą przejęcia miasta jest zdobycie Star Labs. Jak się okazuje, mając po swojej stronie speedstera, nie jest to takie trudne. W momencie, kiedy Ramsey wydaje rozkaz zabicia Iris, nasz bohater stawia opór i wyrywa się spod wpływu naukowca. Po zamknięciu naukowca przychodzi czas na ostatnie chwile przed kryzysem, które Barry spędza z Iris.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here