Trochę o tłumaczeniu, robieniu korekty oraz o życiu prywatnym, czyli wywiad z Raven!

0
492

Witam!

Również witam.

Bardzo dziękuję, że zgodziłaś się na wywiad. Myślę, że wielu z naszych czytelników chciałoby poznać jak najbliżej tłumaczy. Co ciebie skłoniło do dołączenia do grupy tłumaczeniowej?

Do dołączenia do grupy tłumaczeniowej skłoniła mnie chęć rozwoju umiejętności językowych, poznania procedury tworzenia napisów oraz zwykła chęć pomocy ludziom w zrozumieniu ich ukochanych seriali. Grupę BlueSquad poleciła mi moja dobra znajoma. 😊

Skąd pomysł na nick/pseudonim Raven?

Pseudonim Raven wywodzi się z tego, że na prawej ręce mam wytatuowanego kruka 😊

Powiem szczerze, że pierwsza myśl na temat twojego pseudonimu to skojarzenie z bohaterką serialu The 100.

Hah w sumie faktycznie, nie pomyślałam o tym 😅, mój znajomy myślał, że mam taki pseudonim przez serial Titans.

Jaka jest twoja rola w Teamie BlueSquad?

Jestem korektorem serialu The Flash oraz Pandora 😊 nie raz sama również zajmuje się tłumaczeniem odcinków, jeśli tylko mam czas i sposobność chętnie pomagam we wszystkim.

Czy gdybyś miała okazje zmienić lekko przyszłość, wstąpiłbyś ponownie do BlueSquad, czy raczej byś poszukała innego zajęcia?

Zdecydowanie ponownie wstąpiłabym do Bluesquad.

Czy według ciebie tłumaczenie/robienie korekty wpływa lub wpłynęła na poprawę języka angielskiego?

Zdecydowanie, dzięki temu, że niemal na co dzień obcuje z językiem i sprawdzam poprawność tłumaczenia danych napisów to niemal codziennie rozwijam swój zasób słów i zwrotów a co za tym idzie mój angielski staje się płynniejszy.

Czy uważasz, że osoba dołączająca do grupy tłumaczeniowej ma szanse na nauczenie się języka angielskiego od zera, czy jednak uważasz, że jednak trzeba znać?

Myślę, że znajomość przynajmniej podstaw jest przydatna a wręcz wymagana, ale uważam również, że jeśli ktoś jest uparty i mocno zdeterminowany żeby się czegoś nauczyć to nie ma takiej siły co by go zatrzymała.

Poznałaś już kilka osób z BlueSquad? Co o nich sądzisz?

Uwielbiam tych ludzi ❤️ I mam nadzieję, że z czasem uda mi się poznać ich wszystkich na żywo. Bardzo rzetelni, pozytywni i pracowici ludzie których łączy wspólna pasja.

Zdradzisz nam trochę ze swojego życia prywatnego? Co robisz w wolnej chwili? Co studiujesz?

Obecnie studiuje Muzykologię, jako że ukończyłam szkołę muzyczną w wolnej chwili poświęcam się muzyce (właściwe moje całe życie kręci się wokół muzyki) – gram na harfie, gitarze, pianinie oraz śpiewam. Jestem artystyczną duszą więc nie ograniczam się tylko do muzyki, kiedy tylko mam na to czas rozwijam również swoje umiejętności plastyczne – uwielbiam tworzyć poczynając od obrazów kończąc na figurkach. Jestem ogromną fanką fantastyki, książkoholikiem, kocham podróże oraz prowadzę kanał na YouTube. 😊

Prowadzisz również kanał Magneti, studiujesz, robisz korekty napisów do różnych seriali… Jak ty to wszystko ogarniasz?

Dużo ludzi zadaje mi to pytanie 😅 Odpowiedź jest prosta – Ja po prostu nie śpię (Niektórzy podejrzewają mnie o wampiryzm) a tak serio to po prostu wszystko zależy od dobrej organizacji czasu i konsekwencji – pomaga mi w tym między innymi prowadzenie własnego organizera 😊

Muszę przyznać, że uwielbiam twoje Covery jak i reakcje na odcinek The Flash ❤️to co robisz na twoim kanale to super sprawa, życzę ci dużo wiernych fanów, a także miliona subów 😀

Bardzo mnie to cieszy i dziękuję ❤️ Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie mi iść coraz lepiej, bardzo sobie cenię wszystkie dobre rady i konstruktywną krytykę dzięki temu wiem co mogę zmienić, aby było lepiej ❤️

Gdybym dziś przyszedł do ciebie i powiedział „Mam magiczną moc i mogę przenieść cię do dowolnego uniwersum + dać moc” to do jakiego chętnie byś się przeniosła?

Jako że mam obsesję na punkcie Pamiętników Wampirów to mimo że kocham Flasha to niestety, ale wybrałabym uniwersum TVD jak to mówią stara miłość nie rdzewieje a fanką tego serialu jestem od 2009 roku ❤️ Praktycznie dorastałam razem z nim więc wybór jest oczywisty 😁

Już praktycznie ostanie pytania 🙂 Powiedz mi, jakie masz TOP seriale i filmy?

To będzie długa lista 😅

Powiedzmy, top 4/5.

Top seriale – Flash, TVD, TWD, Supernatural, Lucifer, OUAT, Stranger Things

Filmy – Wyścig z czasem, Incepcja, filmy z uniwersum Marvela, Harry Potter, Iluzja

Bardzo Ci dziękuję za poświęcenie mi kilkunastu minut na przeprowadzenie wywiadu 🙂 Chciałbym ostatnim pytaniem zapytać o to co chciałbyś życzyć innym?

To była czysta przyjemność. 😊 Chciałabym życzyć innym wielu sukcesów, spełnienia marzeń, niekończącej się determinacji i wiecznego uśmiechu na ustach.

Jeszcze raz dziękuję za zgodzenie się na wywiad, życzę Ci dużo uśmiechów na twarzy, dalszych sukcesów oraz abyś jak najdłużej dzieliła się radością! Miłego wieczoru. 

Dziękuję i nawzajem 😊

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here