Omówienie Odcinka Arrow “Leap of Faith” S08E03 [Uwaga Spoilery]

0
366

Odcinek zaczynamy od spotkania Olivera ze swoją siostrą w Nanda Parbat, która przez ostatni czas zajmowała się niszczeniem “Jam Łazarza” oraz zemstą na Gildii Thanatosa. Thea szybko dochodzi do wniosku, że nie przybył po to, by powspominać, lecz ma sprawy do załatwienia. Oliver miał nadzieję, że Nyssa ma informacje dotyczące tego, czy Liga Zabójców wiedziała coś na temat Monitora. Jak się okazuje, jedyną osobą mogącą coś wiedzieć jest Talia Al Ghul, która jest winna Oliverowi przysługa za ratunek w więzieniu. Green Arrow wraz z siostrą odnajdują Talię i przedstawiają zaistniałą sytuację oraz proszą o pomoc. Talia opowiada o dawnym przywódcy Ligi Zabójców ( Al-Fatih ), który rzekomo spotkał kosmiczną istotę.

Całą trójką postanawiają odnaleźć grobowiec dawnego Ras Al Ghula, lecz na ich drodze pojawia się Athena wraz z Gildią Thanatosa ( Założył ją Malcolm Merlyn ,a pojawili się ostatnio w 6 sezonie Arrow ). To wielu zagadkach, licznych pułapkach Oliverowi udaje się dostać do krypty Al-Fatih, w której pokonuje Athenę a ta na skutek zmiażdzenia przez gruz umiera. Po krótkie walce pomiędzy Thea’ą a Talią, z której zwycięsko wyszła Speedy, Green Arrow w końcu może się czegoś dowiedzieć na temat Monitora

Al-Fatih opowiada o bóstwie, które widzi to, co jest i to, co będzie, wierzył, że jesli nie zachowa równowagi pomiędzy dobrem a złem, to ten sprowadzi koniec świata.

W drugiej historii widzimy misję Johna i Layle polegajacej na uratowaniu rodziny Benjamine’a Turnera. Pokazuje ona jak Dig znosi to, że widziała rozpadający się świat.

W historii dziejącej się 20 lat do przodu widzimy dalsze problemy młodej kadry bohaterów, która próbuje zatrzymać “Deathstroke Gang” którym przewodzi JJ ( syn Bronze Tigera ).

W ostatnich scenach widzimy, że Zoe zostaje ranna, a gdy umiera cały skład nowego “Team Arrow” zostaje przeniesiony do czasów teraźniejszych i spotyka pierwszy Team Arrow.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here