Omówienie Odcinka Flash “There Will Be Blood” S06E04 [Uwaga Spoilery]

0
400

Odcinek zaczynamy kontynuacją sceny z poprzedniego odcinka gdzie Barry wyznał wszystkim, że widział swoją przyszłość, w której by wszystkich uratować musi się on poświęcić. Cisco z miejsca powiedział, że się na to nie zgodzi.

Odcinek skupił się przedstawieniu jak każdy członek “Team Flash” radzi sobie z wiadomością, że Flash musi umrzeć, by wszyscy przeżyli. Cisco robi wszystko, co może by uratować Barry’ego, lecz ten wie, że nic nie da się zrobić. Barry postanawia zająć Cisco czymś, by ten, zamiast ratować jego ratował innych. W tym celu skupiają się na ocaleniu Ramseya, w znalezieniu lekarstwa na HLH pomaga im Harrison “Nash” Wells. Nowa wersja Wellsa wchodzi w układ, w którym on pomoże w odnalezieniu lekarstwa, a Cisco zbuduje mu pewne urządzenie. Plan zdobycia lekarstwa przebiega pomyślnie, lecz Cisco nie zamierza użyć lekarstwa na Ramseyu, lecz na Barrym, by go uratować. Pomiędzy Barrym a Cisco dochodzi do konfrontacji, w której Flash oznajmia, że wybrał go by ten dowodził Star Labs, gdy jego już nie będzie.

Kolejną osobą przeżywającą nadejście kryzysu, a także odejście Flash’a jest Ralph, który rezygnuje z poszukiwań Sue, ponieważ uważa, że skoro nie jest w stanie pomóc w ocaleniu Barry’ego, nie jest w stanie znaleźć tej dziewczyny.

Punktem kulminacyjnym odcinka jest moment, w którym Barry daje serum Ramsey’owi, lecz nawet on nie jest w stanie go wyleczyć. Dochodzi on do wniosku, że tylko większa ilość krwi osób, które umierały, jest w stanie go wyleczyć. Kieruje się on więc do szpitala gdzie przemienia pacjentów w “zombie” które sam kontroluje. Jak można zauważyć, że w momencie, kiedy Ramsey oddali się wystarczająco zarażeni ludzie rozpadają się.

Pod koniec odcinka widzimy Cisco i Ralpha którzy o wiele lepiej radzą sobie z zapowiedzianym odejściem Flash’a. Jak się okazuje całą sytuację związaną z kryzysem przeżywa także Joe. Uważa, że świat niesprawiedliwie traktuje Barry’ego, który nie zasługuje na śmierć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here