Omówienie Odcinka Flash S06E01

1
628

Pierwszy odcinek nowego sezonu The Flash zaczynamy od nagłego skoku energii w całym systemie Star Labs, jak wynikło z diagnozy źródło znajdowało się w „Time Fault”. Przez skok mocy została uszkodzona wiadomość od Nory, którą mogliśmy widzieć w ostatnim odcinku 5 sezonu.

Po wymianie spojrzeń przez Barry’ego i Iris mamy przeskok w czasie o 4 miesiące i widzimy Cisco wraz z Kamille którzy zauważają biegnącego Godspeed’a, Barry bez problemowo poradził sobie z „podrabianym Speedsterem”. Jak się dowiadujemy wcześniej Barry złapał już 3 Godspeed’ów, którzy zamiast mówić, wydawali z siebie tylko dziwny krzyk. Ralph wraca do Team Flash i pomaga Caitlyn oraz Killer Frost z ich problemem (Caitlyn daje Frost część kontroli, by mogła żyć swoim życiem).

Główna fabuła odcinka skupiła się na przedstawieniu dwóch postaci Chester P. Runk (w wypadku został pozbawiony świadomości) oraz Ramsey Rosso. Ramsey jest dawnym przyjacielem Caitlyn oraz naukowcem. Poznajemy go podczas jego przemówienia na pogrzebie swojej mamy, gdy wygłasza przemowę, podczas gdy Caitlyn podeszłaby złożyć kondolencje Ramsey zaprosił ją na kawe w celu uzyskania Ciemnej Materii do badań, ta jednak odmówiła dostarczenia mu ciemnej materii do badań. Chester jest nam przedstawiony jako naukowiec, który potrafi zbudować maszynę, używając części pozyskanych na wysypisku otwierającą czarną dziurę. Przez maszynę skonstruowaną w piwnicy Chester stracił świadomość i nieświadomie otwierał czarne dziury w całym Central City. Flash, by uratować Chestera i całe miasto wbiega w środek czarnej dziury i wyciąga z niej świadomość Chestera. W odcinku widzimy także jak Barry oraz Iris radzą sobie po utracie Nory.

Odcinek kończy się sceną na Ramseya, który wstrzykuje sobie swój środek, który podobno miał leczyć, lecz u niego powoduje jakąś dziwną mutację. W drugiej scenie widzimy Iris z Barrym w “Time Vault” którzy wspominają Norę, gdy pojawia się Monitor, oznajmiając, że Barry nie zniknie za 5lat, lecz 10 Grudnia 2019 roku, jest to data emisji 3 części Crossoveru, mówi Barry’emu także, że jeśli miliardy ludzi mają przeżyć, to Flash musi zginąć.

(Można zauważyć, że kiedy Flash wbiega w czarną dziurę Cisco mówi, że czekał na ten moment od pierwszego dnia, kiedy się poznali, puszcza piosenkę Queen o tytule Flash)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here