[Podsumowanie Sezonu] Arrow Sezon 7 cz.1

0
345

Od premiery finału 7 sezonu minęło już trochę czasu, emocję opadły więc czas przedstawić co działo się w tym sezonie. Jako że Arrow posiada dwie historie, a w tym sezonie mieliśmy historię dzieci Olivera ich historie opisze w osobnym artykule, a na razie skupimy się na głównej fabule.

Na początku sezonu widzimy Olivera, który trafił do więzienia po publicznym oznajmieniu, że to on jest Zieloną Strzałą. Jak mogliśmy się domyślać nie ma on łatwego życia zważając na fakt, że sam zamykał w więzieniu przestępców. Postanawia on nie sprawiać problemów, by za dobrym sprawowaniem zostać wcześniej zwolnionym i wrócić do rodziny. W międzyczasie Diana zawiesza bycie mścicielem na rzecz pracy jako komendantka SCPD. Rene nie zgadza się na porzucenie maski i dalej walczy w obronie miasta na swój sposób. Felicity zaprzyjaźnia się z Black Siren która jako prokurator próbuje uwolnić Olivera z więzienia. Felicity popada w coraz większą paranoję i lęk przed tym, że Diaz ją dopadnie. Tworzy więc system obrony domu (Archer), który identyfikuje osobę po jej DNA. Duet Overwatch i Black Siren postanawia zapolować na Diaza i zabić go. Oliver odkrywa, że Diaz chce zabić i zarówno jego, jak i wszystkich, których kocha. Zdesperowany Oliver w obawie o życie rodziny i przyjaciół zawiera umowę z Benem Turnerem (Bronze Tiger), który informuje, że na drugim piętrze więzienia o zaostrzonym rygorze jest osoba, która rzekomo ma kontakt z Diazem, tą osobą jest Talia al Ghul, która przyjęła pseudonim Demon. Przy pomocy starego wroga udaje mu się przekazać prasie dowody na nieludzkie eksperymenty dokonywane w więzieniu, co skutkuje jego powrotem do starej celi.

Przy pomocy „nowego” Green Arrow, Diana, Rene i John zamykają Diaza w więzieniu co skutkuje uwolnieniem Olivera na mocy układu zawartego z FBI. John i Lyla próbują namierzyć osobę o pseudonimie Dante (Przywódcę organizacji terrorystycznej Dziewiąty Krąg) odpowiedzialnego za finansowanie ataków terrorystycznych oraz działalności Diaza. W tym celu chcą reaktywować stary projekt A.R.G.U.S. Ghost Initiative (Suicide Squad), nie podoba się to Curtisowi, który decyduje się opuścić Star City i wyjechać do Waszyngtonu. Rene odkrywa, że „Nowy Green Arrow” to tak naprawdę przyrodnia siostra Olivera, Emiko Adachi. Jak się okazuje Emiko jako dziecko straciła matkę a po jej śmierci zaopiekował się nią Dante. Wyszkolił ją na zabójczynie i wcielił do Dziewiątego Kręgu. Kiedy Dante odkrywa, że Diaz wyjawił A.R.G.U.S informacje o nim zleca zabicie go, rozkaz ten wykonuje Emiko.

Po opuszczeniu więzienia przez Olivera, Diana postanawia wcielić go w szeregi policji, tak by mógł on legalnie chronić miasto. Niedługo po tym do tego projektu dołącza cały skład „Team Arrow” wraz z Dianą która powróciła do noszenia stroju Black Canary. Emiko ujawniła do prasy dowody współpracy Laurel z Diazem. Pod naciskiem prasy oraz ludzi postanawia powrócić do roli Black Siren. Jednak dzięki pomocy Felicity postanawia zmienić swoje życie i zacząć od nowa, skutkuje to jej powrotem na Ziemię-2 i rozwiązaniem starych spraw.

Na jaw wychodzi fakt, że to Dante zabił matkę Emiko po to by ta do niego dołączyła. W szale zemsty Emiko zabija swojego mentora i przejmuje dowodzenie nad Dziewiątym Kręgiem. Emiko wyjawia Oliverowi, że była świadoma zamachu na Roberta Queena, jak i miała szansę powstrzymać rejs statku, ale tego nie zrobiła, ponieważ ojciec zostawił ją i jej matkę, przez co obwinia za wszystkie złe rzeczy, które ją spotkały, w tym śmierć matki, rodzinę Queenów. Postanawia przy pomocy Dziewiątego Kręgu zniszczyć miasto oraz wszystko, co kocha Oliver. Podczas pobytu w więzieniu Oliver zrozumiał, że tylko on może przerwać rodzinny krąg bólu, agresji oraz nienawiści poprzez danie Emiko szansy do naprawienia zła, które wyrządziła.

Podczas ostatecznego starcie Team Arrow vs Dziewiąty Krąg dochodzi do pojedynku Olivera i Emiko. W wirze walki Oliver ostatecznie przekonuje Emiko do wycofania się z Dziewiątego Kręgu. Następstwem tego jest śmierć Emiko z ręki Beatrice, która trafia ją śmiertelnie. Na łożu śmierci Emiko wyznaje Oliverowi, żeby ten ukrył swoje nienarodzone dziecko, ponieważ zadbała o to, żeby zginęło. Po powrocie do bunkra Oliver decyduje się rozwiązać drużynę oraz przejść na emeryturę i zamieszkać wraz z Felicity i ich dzieckiem w domu zapewnionym przez A.R.G.U.S . Na koniec finałowego odcinka widzimy Monitora, który przybył po Olivera, ponieważ ten zawarł umowę, że kiedy kryzys we wszechświecie będzie blisko ten pomoże Monitorowi w zażegnaniu tego kryzysu.

I na tym zakończmy podsumowanie tego sezonu, wyczekujcie drugiej części podsumowania 7 sezonu Arrow, w której opiszę wydarzenia w roku 2040.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The Monitor requires his assistance. Stream free: Link in bio. #Arrow

Post udostępniony przez Arrow (@cw_arrow)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here