[Podsumowanie Sezonu] DC’s Legends of Tomorrow Sezon 4

0
554
This photo provided by The CW shows, Arthur Darvill, from left, as Rip Hunter, Ciara Renee as Kendra/Hawkgirl, Victor Garber as Professor Martin Stein, Caity Lotz as White Canary, Brandon Routh as Ray Palmer/Atom, Wentworth Miller as Leonard Snart/Captain Cold, and Dominic Purcell as Mick Rory/Heat Wave, from season 1 of “DC’s “Legends of Tomorrow,” on The CW Network. The new television show is included in the Warner Bros. panel scheduled for Saturday, July 11, 2015, during Comic-Con International at the San Diego Convention Center. (Jordan Nuttall/The CW via AP)

20 maja zakończył się 4 sezon Legends of Tomorrow, w którym to Legendy uwolniły Mallusa z piekła aby go pokonać. W wyniku tych zdarzeń musieli zmierzyć się z nowym zagrożeniem w postaci baśniowych stworów oraz demona o imieniu Neron.
Pod koniec 3 sezonu, gdy Legendy odpoczywają na Arubie, przychodzi do nich John Constantine wraz z głową smoka i oznajmia im, że uwolnili z magicznego więzienia nie tylko Mallusa, ale także wiele „potworów”.
Na początku głównym zadaniem Legend przy pomocy Johna, który do nich dołącza, jest ponowne wysłanie do piekła takich stworzeń jak jednorożec czy Wróżka Chrzestna.

W 3 odcinku poznajemy Charlie, zmiennokształtną postać ukrywającą się w 1977r. w Londynie, gdzie została członkiem Punk Rockowej grupy „The Smell”.
Przyjmuje ona formę Amayi, a magiczne zaklęcie Johna blokuje jej zdolności do zmiany postaci. Przez to wydarzenie zostaje uwięziona w tej formie. Udaje jej się przekonać Legendy, że nie każda kreatura zamknięta w piekle na to zasługuje, a większość z nich to przyjazne istoty starające się żyć swoim życiem.
Pod wpływem Charlie, Legendy postanawiają łapać stwory i zamykać w biurze czasu, które obecnie jest pod nadzorem ojca Nate’a.
Hank współpracuje z demonem Neronem, który opętał byłego chłopaka JohnaDesmonda.
Choć mogłoby się zdawać, że Hank planuje coś bardzo złego porywając magiczne stworzenia z biura czasu, okazuje się, że chce on wybudować park rozrywki (Hey World) , w którym to ludzie będą mogli poznać stwory od ich dobrej strony.
Do biura czasu dołącza nowa „agentka” Mona Wu, która początkowo dostarczała jedzenie do biura, lecz po odkryciu jej znajomości o baśniowych stworach dołącza jako ich opiekun i tworzy dla nich klimat ich rodzinnych stron.
Mona zostaje ranna podczas próby porwania Koupe, co doprowadza ją do przemiany w wilkołaka.
Po odejściu Amayi w poprzednim sezonie Nate decyduje opuścić Waveridera i dołączyć do Biura, ponieważ na statku wszystko przypominało mu o Amayi.
Podczas pracy w Biurze udaje mu się polepszyć stosunki ze swoim ojcem, przez co Hank zrywa współprace z Neronem, a to prowadzi do zabicia Hanka i oskarżenia o to Nory.
Zari za namową Kapitan Lance, Avy, Charlie oraz przy pomocy Kamadevy (Hinduskiego boga miłości) wyznaje swoje uczucia Nate’owi.
John wraz z Norą planują pozbyć się Nerona, lecz ten zdołał przeżyć i opętał Raya.
Neron zaczął wcielać swój plan otworzenia portalu do piekła oraz sprowadzenia wszelkich dusz, demonów i upiorów na świat. Pomaga mu w tym miłość jego życia – Tabitha (Wróżka Chrzestna), której planem było pozbycie się klątwy i przekazanie jej Norze.
John decyduje się zejść do piekła, by uratować dusze Raya. Pomaga mu Nora (nosząca klątwę Wróżki Chrzestnej) oraz Astra (dziewczynka, której John nie zdołał uratować), która pomaga Johnowi tylko po to, by dostać się do skarbca dusz i ukraść interesujące ją dusze. Spotykają tam Vandala Savega, który miał torturować Raya, lecz po spędzeniu czasu z Rayem zmienia swoje nastawienie do życia.
Legendy odkrywają, że planem Nerona jest wywołanie strachu u ludzi co pomoże mu zasilić różdżkę Tabithy.
Planują pokonać niechęć i strach ludzi do potworów poprzez otwarcie miejsca, w którym ludzie poznają bliżej magiczne stworzenia i ich łagodną naturę (Hey World).
Gideon używając algorytmu do przewidywania zmian w czasie informuje legendy, że jeżeli stworzą oni „Hey World” Zari do nich nie dołączy.
Sara decyduje, że Zari ma pozostać w strefie tymczasowej, co uchroni ją od zmian dokonanych w linii czasu. John w piekle dowiaduje się, że Ray zawarł umowę z Neronem, na mocy której demon nie mógł zabić Nate’a, bo doprowadziłoby to do zerwania umowy i wypędzenia Nerona z ciała Raya.
Nate zdecydował, że jedynym sposobem na pozbycie się Nerona jest poświęcenie się. Przy pomocy Johna przybrał jego wygląd i sprowokował Nerona by ten go zabił, co doprowadziło do zerwania umowy i opuszczenia ciała Raya.
W międzyczasie ukazuje się nam Monitor, który widocznie jest z czegoś niezadowolony i zmienia lekko bieg wydarzeń.
Po śmierci Nate spotyka nieżywego już Hanka, który mówi mu, że jest z niego dumny za stworzenie miejsca, w którym ludzie i magiczne stworzenia mogą się poznawać.
Do zmarłego Nate’a przybywa Zari, dzięki której John przy pomocy różdżki Tabithy gromadzi moc nie strachu, lecz miłości, która jest w stanie przywrócić Nate’a do życia.
Po zmartwychwstaniu Nate przytula się do Zari, lecz ta zostaje wymazana z linii czasu. Miejsce Zari zajmuje jej brat Behrad, który posiada totem wiatru. Po pokonaniu Nerona legendy wraz z nowym członkiem odchodzą, a my dowiadujemy się, że Astra uwolniła takie dusze jak: Caligula, Charles Manson, Genghis Khan, Grigori Rasputin, John Wayne Gacy, Joseph Stalin, Lizzie Borden i MaryTudor.
Dołączenie Johna do Legend miało dobry wpływ na całą serię, jak i samą postać, która nie za dobrze poradziła sobie w solowym serialu, lecz dla Legend jest to powiew świeżego powietrza. Intrygująca jest postać brata Zari, ale jak sobie Shayan Sobhian w tej roli poradzi zobaczymy dopiero w 5 sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here